Historia i budowa motopomp

Historia i budowa motopomp

Motopompy już od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród osób prywatnych, ale również w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i gospodarstwach. Maszyny te często stanowią obowiązkowe wyposażenie wielu służb ratowniczych, dlatego muszą odznaczać się niezawodnym działaniem oraz wysoką wydajnością pracy. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli tego typu urządzeń, jednak, aby zdecydować się na najodpowiedniejszy wariant dla swoich potrzeb, warto zapoznać się z ich szczegółową specyfikacją.

Pierwotne zastosowanie

Dawniej motopompy były stosowane przede wszystkim przez różnego rodzaju służby, jak na przykład straż pożarną czy też pogotowie wodno-kanalizacyjne. Obecnie jednak sytuacja uległa zmianie i tego typu urządzenia znajdują się także w domach prywatnych na wypadek zalania gospodarstw.

Budowa silnika spalinowego w motopompie

Znaczna część motopomp pracuje dzięki silnikowi spalinowemu o mocy kilku KM. Pojemność baku to zazwyczaj nie więcej niż 5 litrów, co jednak nie przeszkadza w długiej pracy urządzenia. Dobra jakość motopomp firmy Lifan podnosi wydajność pracy urządzenia oraz sprawia że maszyny mogą być stosowane w nawet najtrudniejszych warunkach terenowych.

Rodzaje motopomp

Wyróżniamy kilka rodzajów motopomp spalinowych, a jednymi z nich są urządzenia przepływowe. Odznaczają się znakomitą wydajnością pracy oraz wysokością podnoszenia sięgającą nawet 30 metrów. Dzięki jakościowym podzespołom tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane do niezwykle intensywnej pracy. Sporym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie motopompy ciśnieniowe, które pracują pod ciśnieniem dochodzącym zazwyczaj do kilku atmosfer. Odznaczają się nieco mniejszą wydajnością pracy niż urządzenia przepływowe, jednak w tym przypadku wysokość podnoszenia może sięgać nawet 60 metrów, co pozwala na transportowanie wody na znaczne wysokości. Wydajna praca motopompy jest uzależniona od silnika spalinowego. Najpopularniejsze maszyny posiadają moc kilku KM, jednak największe z nich odznaczają się mocą ponad 20 KM. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli silników spalinowych, a każdy z nich może być z powodzeniem wykorzystywany w urządzeniach, takich jak zacieraczki ręczne, rębaki, minikoparki, czy właśnie motopompy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl