Jak przechowywać agregaty i motopompy

Jak przechowywać agregaty i motopompy

Aby różnego rodzaju maszyny i urządzenia mogły być wykorzystywane latami, warto zadbać o ich właściwą eksploatację, a także odpowiednie przechowywanie. Agregaty prądotwórcze oraz motopompy, oprócz tego, że powinny być obsługiwane zgodnie z instrukcją i regularnie serwisowane, muszą być także przechowywane w możliwie najbardziej optymalnych warunkach. Tylko w ten sposób sprzęt uruchomiony po nawet długiej przerwie cały czas będzie się odznaczał wydajną pracą.

Jak przechowywać maszyny?

Jedną z podstawowych zasad jest to, aby maszyny nie były poddawane długotrwałemu działaniu niskich temperatur. Dlatego też pomieszczenia, takie jak przydomowe szopy czy blaszane garaże nie są najodpowiedniejsze do trzymania w nich tego typu urządzeń. Agregaty i motopompy powinny znaleźć swoje miejsce w znacznie lepszych warunkach, na przykład w kotłowni czy też piwnicy. |Częstą praktyką jest to, że urządzenia powinny być regularnie uruchamiane po to, aby różnego rodzaju smary i oleje rozeszły się po wszystkich układach maszyny.

Agregaty i motopompy powinny stać na równej posadzce lub na stabilnej konstrukcji (np. regale). W tej samej pozycji należy je również przewozić. Po dłuższym okresie nieużytkowania należy sprawdzić poziom oleju, a także stan filtrów. Bardzo ważną informacją jest fakt, że na czas dłuższego nieużywania maszyny należy usunąć paliwo ze zbiornika. Podlega ono procesowi starzenia się, a co za tym idzie, po jakimś czasie wytrąca się woda oraz inne dodatki, z których powstaje osad. Ten zaś skutecznie zapycha układ paliwowy, przez co maszyna nie pracuje na maksymalnej wydajności.

Istotne jest, aby w czasie eksploatacji maszyny nie czekać na całkowite zużycie paliwa. Powinno być ono uzupełnione przy wyłączonym silniku jeszcze przed zużyciem poprzedniej porcji. Zapobiegnie to zatykaniu się układów paliwowych przez ewentualne zanieczyszczenia na powierzchni paliwa. Przed użyciem agregatu lub motopompy powinny zostać dogłębnie sprawdzone ich wszystkie podzespoły i instalacje. Zauważone usterki muszą być natychmiast naprawione, gdyż ich zbagatelizowanie może skutkować pogłębiającymi się problemami ze sprzętem. Bardzo ważną informacją jest fakt, że na czas dłuższego nieużywania maszyny należy usunąć paliwo ze zbiornika oraz wypalić całą benzynę z gaźnika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl