Jak zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami burzy lub ulewy?

Jak zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami burzy lub ulewy?

Często się zdarza, że te najgwałtowniejsze oraz najbardziej intensywne burze przychodzą niespodziewanie i uderzają z zaskoczenia, dlatego warto zawczasu przygotować się na ich negatywne skutki. Tyczy się to przede wszystkim domostw, które nawet podczas niewielkich opadów deszczu mają problem z zalanymi piwnicami lub kotłowniami. W takim przypadku swoje zastosowanie znajdą motopompy, które pozwalają na niezwykle szybkie wypompowanie wody z pomieszczeń znajdujących się pod powierzchnią gruntu.

Szeroka oferta maszyn.

Na rynku istnieje bardzo wiele akcesoriów pozwalających na pozbycie się wody z pomieszczeń. Jednymi z nich są motopompy przepływowe, które odznaczają się wydajną pracą, dochodzącą nawet do 1.600 l/minutę oraz wysokością podnoszenia do 30 metrów. Zastosowane jakościowe podzespoły sprawiają, że przeprowadzając wyłącznie podstawowe i niezbędne do wykonania prace serwisowe, motopompy mogą być eksploatowane nawet przez bardzo długi czas. Są one wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale dzięki swojej funkcjonalności stanowią wyposażenie różnego rodzaju służb, jak na przykład straży pożarnej.

Innym typem urządzenia jest motopompa szlamowa. Działa na niemal identycznej zasadzie co maszyny przepływowe, jednak że w tym przypadku, dzięki zastosowaniu dodatkowego oprzyrządowania, istnieje możliwość transportowania znacznie gęstszych oraz bardziej zanieczyszczonych cieczy, jak muł, błoto, szlam czy też zapiaszczona woda. Tego typu urządzenia charakteryzują się zazwyczaj nieco mniejszą wydajnością pracy niż jest to w przypadku maszyn przepływowych, jednak doskonale sprawdzają się do wypompowywania błota z zalanych piwnic czy też kotłowni.

Ostatnim najczęściej spotykanym typem urządzeń jest motopompa ciśnieniowa. W zależności od wybranego modelu tego typu maszyny pracują pod ciśnieniem kilku atmosfer i umożliwiają przepompowanie pod ciśnieniem kilkuset litrów wody w ciągu minuty. Pozwala to na szybkie wypompowanie wody z głębokich rowów, działki, piwnic, garaży itp. Motopompy te często są także wykorzystywane do różnego rodzaju podlewania kropelkowego, zraszaczy lub deszczowni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl