Kosiarka spalinowa Lifan do ogrodu

Kosiarka spalinowa Lifan do ogrodu

Chcąc mieć piękny trawnik przed domem, trzeba go regularnie kosić. Do skracania trawy można użyć: kosy tradycyjnej lub mechanicznej, kosiarki wózkowej lub w postaci mini – traktorka. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem takiej maszyny.

Kosiarka wózkowa

Właściciele trawników najchętniej wybierają kosiarki wózkowe. Do tej grupy maszyn należy oferowana przez nas KOSIARKA SPALINOWA LIFAN 5 KM. Jest to urządzenie wyposażone w cztery stabilne koła. Stosunkowo niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że kosiarka jest zwrotna, dzięki czemu można z jej pomocą dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Model z naszej oferty został wyposażony w kosz zbierający ściętą trawę. To rozwiązanie sprawia, że po skończonym koszeniu nie trzeba zgrabywać pokosu, nie pozostają także obumarłe źdźbła, które szpeciłyby trawnik. Zbiornik podnosi jakość pracy z kosiarką. W urządzeniach bez takiego pojemnika ścięta trawa często opada na koszącego, tworząc na jego ubraniach plamy, które trudno później usunąć. Kosiarka spalinowa Lifan 5 KM ma także przewagę nad modelami elektrycznymi – nie wymaga podłączenia do prądu – zatem nie ma kłopotu z rozciągniętymi w ogrodzie kablami. Można jej używać wszędzie, nawet w miejscach, gdzie nie ma trakcji. Taka kosiarka sprawdza się w koszeniu tak małych, jak i większych trawników.

Kosiarka – traktorek

Kosiarka — traktorek sprawdza się przy dużych połaciach ogrodu do skoszenia. W tym przypadku osoba prowadząca pojazd podczas koszenia siedzi. Jednak taka kosiarka ma także wady. Zupełnie nie nadaje się do małych ogrodów, gdzie skręcanie i zawracanie może być znacząco utrudnione. Nie jest też urządzeniem, które pozwoli dokładnie skosić trawę wokół klombów, drzew czy grządek. Jeśli w ogrodzie znajdują się elementy małej architektury albo rośliny ozdobne to konieczne będzie także posiadanie podkaszarki, albo kosy ręcznej.

Kosy mechaniczne

Kosy mechaniczne to urządzenia zawieszane na ramionach koszącego przy pomocy pasów i trzymane w podobny sposób jak tradycyjne kosy ręczne. To rozwiązanie przydaje się w trudno dostępnych miejscach, w punktach o dużej krzywiźnie terenu czy przy podkaszaniu trawy wokół klombów i drzew. Jednak wadą mechanicznych kos jest ich ciężar. Podczas krótkotrwałej pracy z urządzeniem jego waga nie jest odczuwalna. Jednak wykoszenie przy użyciu takiej kosy większego obszaru sprawia, że z każdą kolejną chwilą ciężar urządzenia jest coraz mocniej odczuwalny. W efekcie może pojawić się ból w plecach i bóle rąk.

Kosy tradycyjne ręczne

Prosta budowa sprawia, że kosy tradycyjne ręczne nie sprawiają kłopotów z naprawami. Jednak wbrew pozorom wcale nie są łatwe w obsłudze. Aby skutecznie skosić z ich pomocą trawnik, trzeba wiedzieć jak posługiwać się tym narzędzie. Ścinanie trawy tradycyjną kosą jest czasochłonne i na dłuższą metę męczące. Kosa ręczna sprawdza się w podkaszaniu trawy, ale do koszenie większych trawników lepiej wybrać kosiarkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl