Motopompy ciśnieniowe - wady i zalety

Motopompy ciśnieniowe - wady i zalety

W ostatnich latach sporym zainteresowaniem klientów cieszą się motopompy ciśnieniowe. Ich wytrzymała konstrukcja, wysoka wydajność pracy oraz łatwość użytkowania sprawiają, że są one wykorzystywane nie tylko w dużych zakładach przemysłowych, ale także w domach prywatnych.

Znakomita wydajność motopompy ciśnieniowej

Motopompy ciśnieniowe odznaczają się bardzo dobrymi parametrami wydajnościowymi, dochodzącymi nawet do 600 l/minutę, co w połączeniu z wysokością podnoszenia sięgającą 60 metrów daje niezwykle szerokie spektrum możliwości tego typu urządzeń. Bardzo ważne jest, aby motopompy ciśnieniowe posiadały unormowane średnice złączy ssących i tłoczących. Pozwoli to na bezproblemowe dopasowanie węży do posiadanego akcesorium bez konieczności stosowania specjalnych przejściówek.

Silnik spalinowy motopompy ciśnieniowej sprawia, że urządzenie może być stosowane nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Cały osprzęt pracuje na benzynę bezołowiową, a duża pojemność baku sprawia, że urządzenie może pracować niemal bezobsługowo. Bardzo dużą zaletą maszyny jest jej niewielka waga wynosząca nieco ponad 20 kilogramów, co w porównaniu z chociażby motopompami przepływowymi sprawia, że urządzenia ciśnieniowe można uznać za niezwykle mobilne.

Szerokie zastosowanie

Motopompy ciśnieniowe mogą być wykorzystywane do różnego rodzaju prac w gospodarstwie, jak na przykład przepompowywanie wody do deszczowni. Są one bardzo często wykorzystywane do tego celu, ponieważ ich znakomita wydajność powoduje, że mogą transportować wodę na bardzo duże odległości.

Przed zakupem motopompy ciśnieniowej warto zapoznać się z jej szczegółową specyfikacją. Pod uwagę należy wziąć wydajność pracy, a także moc silnika. Tego typu urządzenia odznaczają się wygodną obsługą sprowadzającą się zazwyczaj do uruchomienia ich za pomocą rozruchu ręcznego. Motopompy ciśnieniowe są najczęściej chłodzone powietrzem, co sprawia, że mogą pracować przez bardzo długi czas bez konieczności robienia przerw i schładzania podzespołów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl