Motopompy przepływowe - wady i zalety

Motopompy przepływowe - wady i zalety

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem klientów cieszą się motopompy przepływowe. Ich solidna konstrukcja oraz wysoka wydajność pracy sprawiają, że mogą działać w bardzo ciężkich warunkach bez ryzyka ich uszkodzenia. Najczęściej są wykonywane z wytrzymałych metalowych materiałów zabezpieczonych przed pojawieniem się korozji, co sprawia, że nawet długotrwały kontakt z wodą nie przyczynia się do powstania rdzy we wnętrzu całego układu.

Wielozadaniowość

Motopompy przepływowe mogą być wykorzystywane zarówno do celów prywatnych, jak i w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i gospodarstwach. Ich głównym zastosowaniem może być wypompowywanie wody z zalanych pomieszczeń i budynków. Ważną informacją jest fakt, że tego typu urządzenia poradzą sobie z obsługą nie tylko czystej, ale również zanieczyszczonej wody. Pompy przepływowe są wykorzystywane także w rolnictwie. Możliwość pracy bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej sprawia, że poradzą sobie z nawadnianiem nawet bardzo dużych pól.

Prostota użytkowania

Jedną z największych zalet motopomp przepływowych jest ich łatwa obsługa. Ręczny rozruch silnika, który jest chłodzony powietrzem powoduje, że maszyna odznacza się bardzo prostą obsługą. W zależności od wybranego modelu motopompy przepływowe mogą transportować od 600 nawet do 1600 litrów wody w ciągu minuty, a maksymalna wysokość podnoszenia wynosi aż 30 metrów. Dzięki dużej pojemności baku, wynoszącej 6,5 litra, istnieje możliwość niemalże bezobsługowej pracy pompy. Motopompy przepływowe mogą być wyposażone w kilka dodatkowych elementów poprawiających ich funkcjonalność. Jednym z nich jest kosz ssawny, którego zadaniem jest zatrzymywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń utrzymujących się na powierzchni wody.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, jak na przykład moc silnika, maksymalna wydajność pracy oraz generowany hałas. Jeśli motopompa przepływowa ma być mobilnym i często przemieszczanym sprzętem, warto również zwrócić uwagę na jej masę, by transport był jak najmniej uciążliwy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl