Rodzaje motopomp - najważniejsze cechy i zastosowanie

Rodzaje motopomp - najważniejsze cechy i zastosowanie

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele modeli motopomp, a każda z nich jest przeznaczona do innego zadania oraz do innego charakteru pracy. Mogą być one wykorzystywane zarówno do celów prywatnych, jak i stosowane przez różnego rodzaju służby.

Motopompa przepływowa

Jednym z najpopularniejszych rodzajów urządzeń jest motopompa przepływowa. Odznacza się ona wysoką wydajnością pracy, dochodzącą nawet do 1.600 l/minutę oraz bardzo prostą obsługą. Motopompy spalinowe działają na benzynę bezołowiową, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Bardzo ważną informacją jest fakt, że motopompy przepływowe poradzą sobie z obsługą nawet zanieczyszczonej wody. Dzieje się tak za przyczyną specjalnego filtru zatrzymującego wszelki osad znajdujący się na powierzchni wody. W zdecydowanej większości tego typu urządzenia są wykorzystywane do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń i budynków, choć równie często są stosowane także do nawadniania pól.

Motopompa szlamowa

W przypadku przepompowywania szlamu, mułu, szamba czy też mocno zapiaszczonej wody swoje zastosowanie znajdzie motopompa szlamowa. Została skonstruowana w taki sposób, aby poradzić sobie z gęstszymi zawiesinami niż jest to w przypadku tradycyjnej i oczyszczonej wody. Bardzo dużą zaletą motopomp szlamowych jest wysoka wydajność dochodząca nawet do 750 l/minutę.

Bardzo popularnym urządzeniem jest również motopompa ciśnieniowa. Mimo, iż odznacza się najmniejszą spośród wcześniej podanych wydajności, bo ok. 600 l/minutę, to posiada zdolność podnoszenia na wysokość aż 60 metrów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Najważniejszą cechą motopompy, na jaką należy spojrzeć przed jej zakupem jest rodzaj konstrukcji. Ważne, aby posiadała ona jak najmniejszą liczbę połączeń, co przyczyni się do osiągnięcia możliwie najwyższego ciśnienia. Nie bez znaczenia jest również poziom generowanego hałasu w czasie pracy. Jest to szczególnie istotne przy zastosowaniu sprzętu w warunkach prywatnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl