Silnik firmy Honda, czy Lifan?

Silnik firmy Honda, czy Lifan?

Wybierając odpowiedni silnik spalinowy warto zastanowić się nad najbardziej opłacalną opcją. Takie działanie pozwoli zoptymalizować koszty wykonywanej działalności. Na rynku istnieje wielu producentów silników takich jak: Honda, Lifan, Briggs & Stratton, Kohler, Loncin, Holida czy Yanmar. Dostępne modele różnią się przede wszystkim mocą, rodzajem zastosowanego paliwa, ale przede wszystkim ceną. Od nas zależy właściwy dobór silnika do maszyny którą mamy zasilić. Odpowiednie działanie może sprawić że zaoszczędzimy sporo pieniędzy, czasu oraz nerwów. Prawdziwymi liderami w Polsce są firmy Lifan oraz Honda, które produkcją silników spalinowych zajmują się już od bardzo długiego czasu.

Trochę historii

Lifan to prywatne przedsiębiorstwo pochodzące z Chin, które już od 1992 roku zajmuje się produkcją samochodów, motocykli oraz silników spalinowych. Odznacza je przede wszystkim innowacyjność, jakość produkcji oraz konkurencyjna cena za swoje produkty. Firma posiada bardzo szeroką gamę silników oraz maszyn. Poza Chinami firma Lifan osiąga znaczną sprzedaż w krajach, takich jak Stany zjednoczone, Kanada, Polska, Niemcy, Anglia czy Rosja.

Honda to Japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji samochodów motocykli oraz silników do różnego rodzaju maszyn. To właśnie od produkcji silników spalinowych firma ta rozpoczęła swoją działalność na krajowym rynku. W latach 50. Honda otworzyła swoje oddziały także poza granicami Japonii, między innymi w Stanach Zjednoczonych, co było ogromnym krokiem w stronę zdecydowanie większej rozpoznawalności marki na świecie.

Honda czy Lifan?

Honda to firma która od wielu lat bazuje na swojej historii. W sporej części maszyn dostępnych na rynku możemy znaleźć silniki tej marki. Produkty marki Honda odznaczają się przede wszystkim wysokim kosztem zakupu. Od kilku lat jakość oferowanych silników znacznie spadła w porównaniu ze starszymi modelami co spowodowane jest zmieniającymi się normami emisji spalin oraz chęcią zwiększenia sprzedaży. Trzeba zwrócić uwagę na bardzo wysokie koszty części zamiennych w stosunku do konkurencji.

Silniki Lifan stanowią bardzo dobrą alternatywę w stosunku do silników marki Honda. Może je stosować zamiennie z Hondą bez potrzeby przeprowadzania kosztownych przeróbek czy modyfikacji. Zazwyczaj pasują 1 za 1. Jakość silników Lifan jest bardzo wysoka. Firma korzysta z zaawansowanej technologii, najwyższej jakości komponentów oraz dba aby każdy jej produkt był dopracowany w najmniejszym szczególe. Silniki Lifan znajdą zastosowanie w maszynach takich jak: zagęszczarka, ubijak, agregat prądotwórczy, motopompa, piła jezdna, glebogryzarka, rębak, minikoparka, wozidło, gokart, zacieraczka czy odśnieżarka.

Polecane modele silników

Podstawowym modelem oferowanym prze markę jest wersja LIFAN 6,5 KM który można zamiennie stosować z modelem Hondy GX160 oraz GX200. Ma on głównie zastosowanie w małych zagęszczarkach do 100 kg, agregatach do 3 kW, pilach jezdnych o średnicy tarczy 350mm, motopompach 2” oraz 3”, gokartach.

Spory zainteresowaniem cieszą się również modele stosowane zamiennie za silnikiem Honda GX390. Są to wersje Lifan 13 KM oraz Lifan 15 KM. Oba modele mają głównie zastosowanie w dużych zagęszczarkach do 500 kg, agregatach prądotwórczych do 7 kW, motopompach 4”, piłach o średnicy tarczy 500 mm oraz rębakach. Na uwagę również zasługuje silnik S35 stosowany zamiennie za GX35 np. w kosach spalinowych oraz listwach wibracyjnych. Bardzo korzystnie sprawdza się dwucylindrowy model LIFAN 27 KM który z powodzeniem może zasilać duże zacieraczki dwutalerzowe oraz rębaki. Firma Lifan posiada również jednostki diesla, model 186FD oraz C188FD. Obie wersje świetnie zastępują niezwykle drogi silnik marki Yanmar. Ich zastosowanie to głównie maszyny budowlane oraz piaskarki.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed zakupem silnika należy przede wszystkim dokonać chłodnej kalkulacji, która opcja najkorzystniej wyjdzie przy dłuższej eksploatacji urządzenia. Jakość oraz cena moją znaczący wpływ na podjęcie decyzji. Bardzo ważna jest dostępność, cena części zamiennych oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl